Pytania do fotografa ślubnego

Spodobała nam się Twoja oferta, gdzie możemy się spotkać aby lepiej się poznać?
Zawsze dążę do spotkania przed zleceniem i choć w dobie internetu można podpisać umowę na odległość to stronię od nich ponieważ uważam że pierwsze spotkanie nie powinno odbyć się w dniu Waszego ślubu. Jest to dzień w którym nie powinniście rozpraszać się. Miejsce spotkania wybieramy razem aczkolwiek, najlepszym rozwiązaniem jest zaproszenie Was do mnie.

Na jakim sprzęcie pracujesz?
Posiadam w swojej torbie dwa profesjonalne aparaty firmy Canon , cztery obiektywy i dwie lampy błyskowe oraz wiele, wiele kart pamięci. W mojej wieloletniej przygodzie z fotografią ślubną jeszcze nie zdarzyła mi się żadna awaria sprzętu, ale wolę być spokojny gdy posiadam zapasowy aparat, obiektyw oraz lampę aby móc do końca zrealizować reportaż w momencie uszkodzenia któregokolwiek produktu.

Czy przeszedłeś kurs zezwalający na fotografowanie w miejscach sakralnych?
Tak, odbyłem taki kurs w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i posiadam zaświadczenie pozwalające mi na fotografowanie w czasie uroczystości religijnych.

Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia ślubne?
Czas jaki potrzebuję na profesjonalną obróbkę zdjęć oraz wywołanie zdjęć i foto-książek wynosi od 4 do 8 tygodni.

Kiedy najpóźniej powinniśmy zdecydować się na podpisanie umowy?
Nie ma takiego terminu, jednakże musicie pamiętać iż rezerwacja jego nastąpi w momencie podpisania umowy i wpłaty zaliczki. Do tego momentu inna Para może Was wyprzedzić.

Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?
Sesję plenerową najlepiej wykonać w innym dniu aniżeli dzień ślubu. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, takich jak: nieograniczony czas (luźniejsza atmosfera ponieważ nigdzie się nie spieszymy), dostosowanie się do pogody (najlepszym momentem w ciągu dnia na fotografie jest wczesny poranek i późne popołudnie), wykonanie pleneru w różnych miejscach oraz możliwość różnorodnych póz których byśmy nie zastosowali podczas sesji odbywającej się w dniu ślubu. Warto również nie odkładać sesji plenerowej w czasie. Najlepszym czasem z mojego doświadczenia jest wykonanie takiej sesji do miesiąca po uroczystości, później niektórym z Was może być ciężko się zmotywować do założenia ponownie stroi ślubnych.

Czy wykonujesz również mini sesje plenerowe w dniu ślubu?
Jeśli tylko macie na to ochotę a przede wszystkim czas na to pozwoli to jak najbardziej możemy zaaranżować taką sesję.

Gdzie odbywa się plener ślubny?
To od was zależy jak i gdzie będzie wyglądała sesja plenerowa. Jeśli macie swoje ulubione miejsce, do którego ciągle powracacie bądź takie w którym po raz pierwszy się poznaliście i chcielibyście uwiecznić je na zdjęciach – nie ma problemu. A może Waszym marzeniem jest sesja w Wenecji, nic nie stoi na przeszkodzie aby ją wykonać. W Warszawie znam wiele miejsc które mogą posłużyć nam do sesji plenerowej, także nie martwcie się gdzie i jak, wszystko zależy od naszej wyobraźni.